Повернутися до звичайного режиму

«Ой Андрію, Андрію, даруй нам надію!» - гучно лунало 13 грудня з вуст Слатинських дівчат, учасниць Андріївських вечорниць.

Пройшло це святкове календарно-обрядове дійство у Слатинському НВК Організаторами та учасниками вечорниць були талановитий вчитель,спеціаліст вищої категорії, класний керівник 4-Б класу Котова Світлана Михайлівна, батьківський комітет та учні 4-Б класу.

Розпочали свято ведучі, які звернулися до присутніх з вітальними словами, повідомили гостям про історію свята, необхідність збереження народних традицій, звичаїв та обрядів

Прийняла вечорниці дбайлива господиня. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків-односельців, вони беруться до приготування та випікання головного атрибута свята – калити – символа Сонця, щастя, достатку, добробуту та надії. Усім процесом керує досвідчена господиня.

Не забули дівчата й про ворожіння, які перейняли від своїх бабусь та матерів: на свічку, на люстерко, на пампушки, на чоботи та інші.

З гучними та веселими піснями на вечорниці завітали й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам. Жарти, сміх переповнювали класну кімнату/

Насамкінець учасники свята разом з глядачами урочисто виконали пісню «Мир вам, люди», у якій переплелися національне й патріотичне, єднання поколінь, державна минувшина й сьогодення, обрядовість та евтентичнічть народу.

/Files/images/vechornits/IMG_0396.JPG

/Files/images/vechornits/IMG_0359.JPG

/Files/images/vechornits/IMG_0374.JPG

/Files/images/vechornits/IMG_0381.JPG

/Files/images/vechornits/IMG_0387.JPG

/Files/images/vechornits/IMG_0400.JPG

/Files/images/vechornits/IMG_1115.JPG

/Files/images/vechornits/IMG_1140.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 86

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.